החזר מס

לייעוץ חינם השאירו פרטים

תשלומי מס הכנסה בארץ מחושבים בהתאם להכנסה שנתית. ככל שההכנסה שלכם גבוהה יותר, כך תשלמו יותר מס. בנוסף, רוב הישראלים זכאים להטבות מס שמטרתן הפחתת תשלומי המס הנדרשים מהם. הטבות אלו מוגדרות כניכויים וזיכויים, לדוגמא: נקודות זיכוי.

לכן כל שינוי שהתרחש ברמת ההכנסה שלכם במהלך השנה, או במקרה של שינוי מצב משפחתי, כמו למשל לידת ילד, מאפשר לכם לקבל החזר מס ממס הכנסה. מאמר זה דן באפשרויות בדיקת החזרי מס לשכירים, בתבנית ייעוץ שפועלת על בסיס הצלחה בלבד.

 

לא משלמים כסף ליועצים אבל כן מקבלים כסף בחזרה

אז אם עבר פרק זמן משמעותי שבו לא עבדתם, יש לכם ילדים מתחת לגיל 18, או ילד עם לקות למידה, או כל מקרה אחר המזכה אתכם, על פי חוק, בהחזרי מס מהמדינה, יועצי מס מומחים בודקים את זכאותכם בהתאם לקריטריונים המוכתבים על ידי רשות המיסים, ויכולים לסייע לכם לקבל כסף חוזר מהמדינה. תהליך הבדיקה, אי אפשר להדגיש את זה יותר, מתבצע ללא עלות.

אחת לשנה, בתום השנה האזרחית, מומלץ להקדיש את הזמן הדרוש לבדיקת ההתנהלות הכלכלית בכלל, ונושא תשלומי המיסים בפרט. ייעוץ של מומחי מס מקצועיים מאפשרת לכם לחסוך כספים רבים, גם (או במיוחד) אם אתם שכירים ונוטים להאמין שכל ענייני המס שלכם מוסדרים כשורה על ידי המעסיקים שלכם.

ישראלים רבים מופתעים מסכומי המס הגבוהים השבים לחשבונותיהם, רק בזכות הייעוץ המקצועי שקיבלו.

 

המקרים המזכים אתכם בהחזרי מס

חמשת הסיבות הנפוצות המזכות אתכם בהחזרי מס הן:

  • שינוי ברמת ההכנסות במהלך השנה.
  • ניכויים וזיכויים אותם טרם ניצלתם.
  • הפסדים מהשנה או השנים האחרונות, שטרם נוצלו, במיוחד מפעילות שבוצעה בניירות ערך.
  • חישוב מס מוטעה בתיאום מס.
  • שילמתם סכום גבוה מדי כמקדמה על חשבון המס, במיוחד במס שבח.

את הבקשה להחזר מס ניתן להגיש לששת השנים שקדמו לשנה הנוכחית.

 

מי זכאי להחזרי מס?

שיטת החזרי המס הקבועה בישראל קובעת את הצורך בחישוב מס אחת לשנה, אך תשלומי המס מתבצעים אחת לחודש בהתאם לסכום המס המרבי הנקבע לאותו חודש. כך מתרחשים מקרים רבים בהם אזרחים משלמים יותר מס מכפי שנדרש מהם, ולכן חשוב לבצע בדיקה, לפחות פעם בשנה, ולבדוק אם אתם עומדים בקריטריונים לקבלת החזרי מס.

חלק מהסיבות שמקנות החזרי מס לשכירים, או הפחתה בתשלומים, כוללות מצבים כמו השתכרות נמוכה יותר, עבודה במספר מקומות במקביל, יציאה לחופשת לידה, הפסקת עבודה לפרק זמן של למעלה מחודש, קבלת תואר אקדמי, שינוי במצב המשפחתי כגון גירושין, נישואין, או לידת ילד, או ילד שנמצא במסגרת החינוך המיוחד.

 

אפשר "לטמון את הראש בחול" ואפשר לקבל את הכסף בחזרה

שכירים רבים חווים הפסדים כלכליים רק בשל העובדה שהם משלמים סכומי מס גבוהים מדי, בהיקף שמגיע למיליארדי שקלים לאורך השנים, מבלי לקבל את כספם בחזרה. חשוב להבין שכספים אלו, להם אתם זכאים, לא יגיעו אליכם מעצמם. על מנת לקבל החזרי מס, על ציבור השכירים להגיש אחת לשנה, ביוזמתם, דו"ח מתאים ולהגישו למס הכנסה.

"טמינת הראש בחול" כמוה כהשלכת כסף ממשי לפח, וליתר דיוק, כ-1,200 ₪ בממוצע לשנה. אם חוזרים לחישוב של פרק זמן של שש השנים הקודמות, האובדן עלול לעלות לכם כ-7,200 ₪ בממוצע. בטוח שיש לכם רעיונות יצירתיים לשימוש בסכומים אלו.

 

כי טעויות קורות. גם בחישובי מס הכנסה

ייעוץ מס אינו מקצוע השמור לעצמאים בלבד. גם שכירים צריכים לפנות לקבלת הייעוץ המקצועי, לפחות אחת לשנה, כדי לבחון את זכאותכם להחזרי מס, שכן במקרים רבים לא תקבלו הודעה רשמית מהמדינה בנוגע לזכאותכם.

יועצי מס מקצועיים מעורים במכלול היבטי המס ומבצעים את הבדיקה המקיפה לאיתור החזרי המס, אם אלו עומדים לזכותכם.

 

למה כדאי (יותר נכון מומלץ) לקבל ייעוץ של יועצי מס?

נכון. יש לכם אפשרות להתנהל באופן עצמאי מול מס הכנסה, עם הגשת הטפסים הרלוונטיים והמתנה להחזר המס שמגיע ישירות לחשבון הבנק שלכם, במידה ונמצאתם זכאים.

אלא שיועצי מס מומחים בודקים את מלוא היקף זכאותכם לניצול הטבות המס העומדות לרשותכם, כולל כל הזיכויים או הניכויים המגיעים לכם, והבדיקה היא מקצועית, מקיפה ורחבה הרבה יותר מכפי שתוכלו לבצע בעצמכם.

אנשים רבים אינם מודעים למכלול הטבות המס המגיעות לכם ואינם מודעים לזכאותם לדרוש אותן. התנהלות אישית מול מס הכנסה, עשויה להוביל לאובדן החזר שמגיע לכם. הבדיקה המבוצעת על ידי המומחים באתר Logicash מבוצעת ללא עלות, ויכולה להסתיים בהחזרי סכומים בגובה משמעותי.